Drodzy Rodzice,

21 października 2017 roku (wtorek), w 100 gdańskich placówkach oświatowych, także w naszym przedszkolu, odbędzie się „Dzień Tumbo”, czyli Dzień Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w Żałobie.
W tym dniu organizujemy w przedszkolu kiermasz połączony z kwestą charytatywną na rzecz dzieci osieroconych, który odbędzie się przed szatniami grup, w godzinach popołudniowych.
Gorąco prosimy o wsparcie tej idei i w miarę możliwości przybycie na kiermasz.
Prosimy by dzieci miały tego dnia na sobie pomarańczowy element garderoby.

Przeprowadzenie zbiórki do puszki: od 21.11.2017 do 28.11.2017r.

Na co przeznaczone zostaną pieniądze z kwesty charytatywnej?
Wszystkie pieniądze pochodzące z kwest w przedszkolu przeznaczone będą na wsparcie socjalne i psychologiczne dzieci i młodzieży w żałobie, organizowane w ramach Funduszu Dzieci Osieroconych, działającego od 10 lat przy Fundacji Hospicyjnej. Pierwsza edycja Dnia Tumbo w 2016 roku była wielkim sukcesem. Ufundowano 26 stypendiów dla dzieci osieroconych.

Fundacja Hospicyjna każdego dnia udziela psychologicznego wsparcia ok. 10 rodzinom w żałobie, a rocznie wspiera socjalnie ok. 800 dzieci osieroconych. Jest organizatorem pierwszych w Polsce kompleksowych warsztatów dla nauczycieli, psychologów i pedagogów szkolnych, poruszających tematykę żałoby uczniów (ponad 300 przeszkolonych osób w Trójmieście w ciągu ostatnich 2 lat). Jest także twórcą pierwszego w Polsce kompleksowego portalu internetowego dotyczącego żałoby dzieci i młodzieży www.tumbopomaga.pl. Codziennie pomaga 200 chorym, dorosłym i dzieciom, w ramach Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

27.11.2017r. o godzinie 15 30 Zapraszamy Rodziców na zebrania z nauczycielkami   grup: II (Wiewiórki), III (Motylki), IX (Kotki).

W związku z nowelizacją ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw, od 1 stycznia 2017 roku zniesiona zostanie możliwość pobierania przez organ prowadzący opłat za pobyt dziecka w wieku 6 lat w publicznej placówce wychowania przedszkolnego. Ma to związek z tym, że już od przyszłego roku sześcioletni uczniowie uczęszczający do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego objęci zostaną subwencją oświatową.