GRUPA I, II
•    Buty na zmianę. Ważne aby nie były sznurowane, lecz zapinane na zatrzask lub rzepy, wygodne, łatwe do wkładania. Podeszwa obuwia powinna być antypoślizgowa. Na podeszwie można umieścić imię dziecka lub jego inicjały.
•    Ubranie na zmianę. W komplecie powinny znaleźć się spodnie/ spódniczka, bluzka, koszulka, rajstopki, skarpetki, majtki. Rzeczy dziecka powinny być podpisane na metkach.
•    Worek z materiału na ubranie na zmianę podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka.
•    Dziecięca pościel  lub duży koc (140 /200), poduszka (podpisane imieniem i nazwiskiem w widocznym miejscu).
•    Zabawka- najlepiej ulubiona maskotka, która pomoże w trudnych chwilach – można podpisać inicjałami na metce(czasami dwoje- troje dzieci ma taką samą rzecz).
•    Pudełko chusteczek higienicznych.
POZOSTAŁE GRUPY
•    Kapcie, wygodne, łatwe do wkładania. Podeszwa obuwia powinna być antypoślizgowa.
•    Strój do ćwiczeń gimnastycznych (koszulka, spodenki).
•    Worek z materiału na strój do ćwiczeń podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka.
•    Zestaw do mycia zębów, to jest szczoteczka do zębów, pasta i kubeczek.
•    Pudełko chusteczek higienicznych.

Wszystkie rzeczy dziecka powinny być podpisane!
Wyprawka papiernicza zostanie ustalona na pierwszym zebraniu grupowym we wrześniu.