W piątek 13.01.2017r. grupa VI „BIEDRONKI” miała wyjątkowe zajęcia, z wyjątkowymi gośćmi. Nasze przedszkole odwiedził Mistrz pszczelarstwa – Pan Aleksander Rębacz i jego małe pszczółki z Pasieki „Boża Iskierka” z Męcina Małego (woj. małopolskie).
Pan Aleksander przybliżył dzieciom strukturę społeczną i zachowanie pszczół, produkty wytwarzane ze zbieranego pyłku oraz ich walory lecznicze. Dzieci z zaangażowaniem i ciekawością uczestniczyły w zajęciach i poznawały szczegóły z życia pszczół. Dowiedziały się również, dlaczego mówi się: „Pracowity jak pszczółka”.
Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało dyplom uczestnictwa w zajęciach, wosk pszczeli i knot do zrobienia świeczki, mały słoiczek miodu i szpatułkę do nabierania.
Było to niesamowite doświadczenie i spotkanie dzieci z pszczołami.