Europejski  Dzień Zdrowego Żywienia, w naszym przedszkolu był obchodzony na wiele sposobów. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. W tym dniu królowały u nas owoce i warzywa. W całym przedszkolu roznosiły się niesamowite zapachy. Każda grupa przygotowywała inną potrawę. Dzieci komponowały zdrowe kanapki na śniadanie, soki, koktajle owocowe oraz smakołyki ze zdrowych produktów.
Spotkały się z dietetykiem/intendentką Panią Dorotą i wzbogaciły wiedzę na temat racjonalnego odżywiania. Miały okazję stworzyć wspólnie z panią dietetyk, piramidę zdrowego żywienia. Dzieci z grupy ,,Jeżyki” przygotowały: ciasto marchewkowe oraz zdrowy deser z jabłka, banana i jogurtu naturalnego przekładany ciasteczkami owsianymi. Każdy z kucharzy brał udział w przyrządzaniu, a później w degustowaniu przygotowanych potraw. Wszystko okazało się pyszne.


Zdrowy deser owocowy