20 września 2017 r. obchodziliśmy w naszym  przedszkolu ,,Dzień  Przedszkolaka”. Tegorocznym hasłem przewodnim Gdańskich Dni Przedszkolaka było: ,,POZA MAPĄ – Tam gdzie wzrasta przygoda”. Dzieci budowały przyjazną przestrzeń w naturalnym środowisku – ogrodzie przedszkolnym.  Wykorzystały naturalne materiały jak wiklina, liście i zbudowały szałas oraz pomalowały mazakami, wg własnego pomysłu parasoliki, którymi udekorowano wejście do przedszkola. Dzięki temu udało się naszym przedszkolakom stworzyć wesołą  i przyjazną przestrzeń miejską, która spotkała się z ogromnym entuzjazmem okolicznych mieszkańców i rodziców.


Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, Pani Dyrektor oraz Nauczycielki zaprosiły dzieci do ogrodu, aby przy okazji tak ważnego święta, promować wśród najmłodszych zdrowy styl życia oraz aktywność ruchową, jako najlepszą formę spędzania czasu wolnego. W ogrodzie przedszkolnym, całe grono pedagogiczne złożyło wszystkim  przedszkolakom życzenia. Następnie, po wspólnej rozgrzewce przy dźwiękach wesołej muzyki i odśpiewaniu ,,Hymnu Przedszkolaka”, każda z grup udała się na stanowisko STARTU, gdzie tuż przed biegiem zaprezentowała swój okrzyk – rymowankę, dodającą otuchy wszystkim zawodnikom.  Każdy przedszkolak dobiegł  do METY i otrzymał pamiątkowy medal, gratulacje i głośne brawa za wytrwałość i postawę sportowca. Zwycięzcą był każdy, liczyło się wspólne  uczestnictwo  i aktywność ruchowa.